Przegląd samochodu po zimie

Przegląd samochodu po zimie to niezbędne czynności dla naszego bezpieczeństwa.Zima to czas kiedy nasz samochód  pracował w bardzo ciężkich warunkach i warto było by sprawdzić czy jest gotowy na nadejście wiosny.

wiosna w warsztacie

Jednym z najważniejszych układów do skontrolowania to oczywiście układ hamulcowy, nie oczyszczone zaciski lub zużyte tarcze mogą wpłynąć na nasze bezpieczeństwo. Gumowe przewody w zimie są bardzo narażone na pęknięcia wiec kontrola będzie konieczna. Ważne aby sprawdzić czy linki hamulcowe nie maja pękniętych pancerzy może się tam gromadzić woda ,która podczas mrozu zamarznie i skutecznie uniemożliwi nam dalszą jazdę po chwilowym postoju.Płyn hamulcowy jest higroskopijny i pochłania wilgoć, w starym płynie hamulcowym wilgoć pochłonięta z powietrza zmienia się w kryształki lodu które mogą uszkodzić elementy pompy ABS-u a co najważniejsze osłabi siłę hamowania . układ hamulcowy

Kolejnym elementem to zawieszenie naszego pojazdu, elementy takie jak sworznie czy końcówki drążków podczas zimy materiał twardnieje dlatego są narażone na szybsze zużycie.  Niewielki luz pozostawiony na którymś z tych elementów gdy przyjdzie zima może doprowadzić do poważnych zagrożeń. Następnym jak że ważnym elementem jest sprawdzenie płynów eksploatacyjnych. O ile sprawdzić poziom możemy sami to do sprawdzenie krzepliwości płynu chłodniczego czy temperatury wrzenia płynu hamulcowego musimy sprawdzić przyrządami specjalistycznymi które oczywiście posiadamy w naszym serwisie i te elementy sprawdzamy za darmo!

tester płynurster hamulcowytester akumulatora

Akumulator to serce naszego samochodu znajdujący się w złej kondycji może nam przysporzyć wiele problemu podczas porannego uruchomienia, warto więc by sprawdzić czy jest odpowiednio naładowany i czy prąd startowy jest wystarczający . Służy do tego specjalny przyrząd który symulując obciążenie rozrusznika pokazuje faktyczny stan akumulatora w danej chwili.

Jako profesjonalny serwis samochodowy proponujemy skorzystać z naszej oferty sprawdzenia samochodu na wiosnę  i wykonać niezbędne działania dla bezpieczeństwa siebie i twojej rodziny. ZAPRASZAMY